Luottamushenkilöt

Kunnanhallitus

Mari Mikkola

  • Kunnanhallituksen puheenjohtaja
  • 040 548 9774
  • mari.mikkola@marilux.fi

Simo Ala-Nissilä

  • 050 484 2933
  • simo.ala-nissila@lieto.fi

Timo Inkinen (sit.)

  • 050 545 7028
  • timo.inkinen@lieto.fi

Kunnanvaltuusto

Ari Airas

  • Yrittäjä
  • 040 130 4610
  • aj.airas@gmail.com

Simo Ala-Nissilä

  • Yrittäjä
  • 050 484 2933
  • simo.ala-nissila@lieto.fi

Maria Eronen

  • Perhepäivähoitaja
  • 040 745 1982
  • maria.eronen@lieto.fi

Jaakko Heininen

  • Yrittäjä
  • 0400 821 089
  • jaakko.heininen@varsinaisbitumi.fi

Auli Hänninen

  • Toimitusjohtaja, varatuomari
  • 0400 415 230
  • auli.hanninen@lieto.fi

Timo Inkinen (sit.)

  • Erikoisupseeri, insinööri
  • 050 545 7028
  • timo.inkinen@lieto.fi

Timo Laaksonen

  • Maatalousyrittäjä
  • 050 554 0858
  • timo@paappala.fi

Hannele Lindholm

  • Koulutuspäällikkö, KTM
  • 044 770 4284
  • hannele.lindholm@lieto.fi

Mari Mikkola

  • Yrittäjä, insinööri
  • 040 548 9774
  • mari.mikkola@marilux.fi

Jari Sairanen

  • Rakennusinsinööri
  • 0500 523 154
  • jari.sairanen@lieto.fi

Johan Stenbäck

  • Myyntipäällikkö, yrittäjä
  • 0400 677 691
  • johan.stenback@lieto.fi

Anne-Mari Virolainen

  • Ministeri, KTM
  • 050 512 1941
  • anne-mari.virolainen@eduskunta.fi

Tarkastuslautakunta

Auli Hänninen, PJ

Varhaiskasvatus- ja koulutuslautakunta

Hannele Lindholm, PJ
Ari Airas

Kulttuuri- ja vapaa-aikalautakunta

Leena Tervahartiala
Marko Raikasniemi
Maria Eronen

Tekninen lautakunta

Jari Sairanen
Leena Karvala
Anne Aalto

Kaavoitus- ja rakennuslautakunta

Jaakko Heininen, PJ
Timo Laaksonen
Noora Heino
Anne Torkkeli

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Sari Täckman, PJ
Johan Stenbäck

Keskusvaalilautakunta

Lea Kuusisto